Náš příběh

Náš příběh

Příběh našeho pivovaru se začíná psát asi začátkem roku 2017. Předcházela tomu má záliba v ochutnávání craftových piv a jejich vzestup u nás v Česku, kterou jsem začal pěstovat na konci roku 2014, v souvislosti s komerčním rozšířením minipivovaru Matuška. Je tedy pravdou, že tento minipivovar má zásadní podíl na tom, že jsem začal vařit také.

Konkrétní myšlenka a vůbec realizace domovarnictví vznikla díky Piváriu v Novém Strašecí, kde jsem se seznámil s provozovatelem a získal první povědomí o tomto úžasném koníčku. Pro homebreawing jsem se maximálně nadchl a díky lidem z Cechu domácích pivovarníků a autorům Pivařky a Pivaře jsem se ponořil do studia, abych získal odbornou znalost.

Po třech letech domácího vaření vznikl nápad realizovat komerční vaření piva jako tzv. létající pivovar. Začátky byly velmi složité a to proto, že bariéry vstupu na trh se zdály ohromné. V prvních fázích jsem vůbec netušil kde vařit a ze 70 oslovených pivovarů jsem se dočkal celých 3 odpovědí. Odpovědí takových, že nemají kapacitu. Všem ostatním nestála odpověď byť negativní za námahu.

Bůh dal štěstí a podařilo se najít místo pro vaření – v perfektní lokalitě a dokonce s velmi ochotnými a příjemnými lidmi. Také se ke mně přidal bratr Michal a tak vznikl vlastně rodinný podnik. První várka pivovaru Lončák jako létačky vznikla v minipivovaru Beznoska na pražském Proseku, kde byla uvařena IPA 13°. Již tehdy jsme byli pevně rozhodnuti řídit se heslem jako v Jurském parku – Na ničem jsme nešetřili! V tomto pivu tak bylo možné najít ty nejexkluzivnější a nejdražší chmely na světě – Mosaic, Amarillo a Citru… A povedlo se!

Do dnešního dne spolupracujeme s Minipivovarem Beznoska, který nám jako jediný umožnil sen a nápad realizovat. Po několika letech již máme stabilně v nabídce naši vlajkovou loď SATURN 12°- prémiový český ležák a sezonní speciály. V létě se tak můžete těšit na kyseláče, fruit IPA a v zimních měsících pak na stouty a portery.

Najít nás můžete především na festivalech, kde hledejte nepřehlédnutelné logo s divočákem. Proč právě Lončák? To je vlastně velmi jednoduché když je sládek myslivcem. Lončák je v myslivecké terminologii loni narozený divočák – v té nejlepší koncici. Spolu s hradem Trosky za domem pak takové logo vznikne samo.

Do budoucna bychom rádi dodávali do pivoték v různých koncích naší republiky. Do té doby je možno objednávat v našem e-shopu a vychutnávat si čepované pivo na různých akcích od března až do října. Doufejme, že se vše bude dařit, a těšíme se na setkání.

Také chci poděkovat celé rodině za podporu a pomoc!

Dej Bůh štěstí!

Ing. Tomáš Havelka
Majitel, sládek

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení